Furuvägen
Steninge, Redan uthyrd
Hyrdes ut:
2022-08-12
Uthyres till:
2023-06-17
Hyra:
7000 kr
Antal rum:
4 RoK
Boyta:
60 m2
Websida:
Lägenheten är redan borttagen från hyresvärdens hemsida.
Liknande lägenheter
Beskrivning
Arkitektritad 60-talspärla långtidsuthyres.Vi hyr ut vår arkitektritade stuga i natur- och havsnära Steninge. Steninge ligger mitt mellan Halmstad och Falkenberg . Bil till Halmstad och Falkenberg längs den vackra kustvägen tar ca 15 min. I havsnära naturidyllen Steninge finns kända Göstas Café, mysiga Kuststationen, vacka bad vid stranden och fina promenader/löpturer längs havet och över åkrarna. Förskola och grundskola finns i Steninge.
Stugan är i fint välbevarat skick med hög trivselfaktor. Kamin med eldstad, stora fönster och en vacker insynsskyddad trädgård.
Vatten och bredband ingår i hyran.
Långtidshyra (min 3 mån under perioden 1 september 2021-18 juni 2022): 6 500 SEK/mån
Korttidshyra: (under 3 mån under perioden 1 september 2021-18 juni 2022): 8 800 SEK/mån
I ditt svar vill vi ha en fullständig beskrivning av vem/ vilka som vill hyra och bo i stugan samt att du bekräftar att du är införstådd med att flytta ut vid angiven tidpunkt.
Visa alla lediga lägenheter i Steninge
Rapportera fel