Båstadsgatan

Malmö, Redan uthyrd

Hyrdes ut:
2025-03-02
Hyra:
5056 kr
Antal rum:
1 RoK
Boyta:
30 m2
Våningsplan:
4
Websida:
Lägenheten är redan borttagen från hyresvärdens hemsida.

Liknande lägenheter


Hyresvärdens beskrivning

Välkomna på visning!
Mysig etta högst upp i huset med stora fönsterpartier och ett tak som sluttar uppåt i vardagsrummet!
Lägenheten renoverades för ca ett år sedan och är fortfarande i väldigt fint skick.
Tidigare inflyttning möjlig, den 16/4.

Lägenheten
Hall
Färg väggar: Vita
Golv: Vinylmatta i träimitation
Förvaringsmöjligheter: Garderober

Kokvrå
Utrustning: Kyl/frys, spis. Diskmaskin installeras inte.
Köksinredning: gråa luckor, vitt kakel
Färg väggar: Vita
Golv: Vinylmatta i träimitation

Badrum
Utrustning: Stockholmsdusch
Väggar: Helkaklat i vitt
Golv: Ljus våtrumsmatta

Vardagsrum
Väggar: Vita väggar
Golv: Parkett

Övrigt
Säkerhetsdörr: Ja

Lägenheten är publicerad med 2025 års hyra

Denna lägenhet omfattas av underhållshyra, läs mer om hur detta fungerar och vad det innebär på vår hemsida https://www.mkbfastighet.se/kund/din-bostad/renovering-och-underhall/

Stambyte
Denna fastighet kommer att ha ett stambyte som troligtvis startar i början av 2025. I samband med detta kommer badrummet att renoveras. Arbetet i lägenheten väntas ta mellan 8-10 veckor men störningar i fastigheten kommer pågå under hela stambytet. Dusch och toalett kommer finnas i bodar på gården. Stambytet Vi bedömer att månadshyran kommer att höjas med cirka 0-600 kronor, beroende på lägenhetens storlek och hur omfattande standardhöjningen blir. (Gäller 2023 års hyresnivå)

Inflyttning
Det datum som presenteras i Ledig fr.o.m. är det datum som vi skriver kontrakt från.
OBS! Nya riktlinjer gällande internflytt inom MKB. Från 1/1–2024 är uppsägningstiden tre hela kalendermånader vid internflytt inom MKB.

Inflyttning
Det datum som presenteras i Ledig fr.o.m. är det datum som vi skriver kontrakt från. I den här lägenheten finns det dock möjlighet att flytta in tidigare: 16/4.


Visa alla lediga lägenheter i Malmö

Rapportera fel