Bergsgatan

Enköping, Redan uthyrd

Hyrdes ut:
2025-02-08
Hyra:
7487 kr
Antal rum:
3 RoK
Boyta:
76 m2
Våningsplan:
2
Websida:
Lägenheten är redan borttagen från hyresvärdens hemsida.

Liknande lägenheter


Hyresvärdens beskrivning

Bostäderna på Bergsgatan byggdes mellan 1951-1958 och totalrenoverades 1994. EHB har totalt 263 bostäder i området i varierande storlek och i några av bostäderna finns det dessutom dekorativt öppna spisar (inte eldningsbara).

Området har promenadavstånd till både resecentrum och Stora torget. Inom gångavstånd finns förskolor, skolor, pizzeria och Enögla torg.

Det finns bra gång- och cykelvägsförbindelser samt närbelägen busshållplats.

Fiber är indraget och du väljer själv om du vill lägga till tjänster som erbjuds av flera leverantörer via Open Universe. I hyran ingår 0,5mbit/s data och för närvarande cirka 15 tv-kanaler i det analoga nätet.

Bra förvaringsmöjligheter erbjuds i form av eget förråd och gemensam tvättstuga och grovtvättstuga finns.

För dig med bil finns möjlighet att komplettera med egen parkeringsplats via EHB:s separata kö för parkeringsplatser.

Bilderna är exempelbilder från bostadsområdet.


Visa alla lediga lägenheter i Enköping

Rapportera fel